Jarosław Pałka

Jarosław Pałka

Bio:

Jarosław Pałka od ponad 10 lata w branży IT, jako administrator baz danych, programista, architekt, manager i “inżynier od spraw katastrof”. Brałem udział w małych, średnich i nonsensownie dużych projektach, prowadzonych zgodnie zasadami “waterfall”, Agile oraz przy braku jakichkolwiek metodyk, z tym samym zawsze skutkiem. Co doprowadziło mnie do wniosku, że nie ważne co robisz tak długo, jak robisz to dobrze, w najprostszy z możliwych sposobów i używasz właściwych narzędzi które wykonają pracę za Ciebie. W międzyczasie dałem się porwać się ideą TDD, Software Craftmanship, do granic możliwości wyeksploatować tak piękne w swej prostocie pomysły jak REST, JavaScript i NOSQL. Od czasu do czasu można usłyszeć moje niskiej jakości żarty na temat architektury na konferencjach w Polsce. W chwilach wolnych członek SSEEP i autor bloga na http://geekyprimitives.wordpress.com/

Workshop:

Wzorce Enterprise Integration Patterns z wykorzystaniem Spring Integration

Language: PL

Żyjemy w czasach gdy tworzone aplikacje nie powstają już w wyizolowanych środowiskach na potrzeby „zamkniętych” systemów. Dzięki rozwojowi Internetu mamy dostęp do nieprzebranej ilości danych i usług dostarczanych przez dostawców. Narodziny idei „programmable web” wymusiły powstanie narzędzi i metod służących integracji usług. Jednocześnie ilość dostępnych protokołów i modeli komunikacji, czyni integrację aplikacji jednym z najważniejszych i najtrudniejszych wyzwań stojących przed naszą branżą. Kolejnym wyzwaniem jest integracja istniejących systemów, które powstały w czasach gdy idea ogólnodostępnej sieci ciągle była w strefie marzeń. Dziś potrzebujemy narzędzi, które pozwolą nam otworzyć te „zamknięte” niegdyś systemy na świat zewnętrzny, poprzez integracje z usługami dostępnymi w sieci. Problemy tej klasy próbuje opisać zestaw wzorców projektowych, znanych pod nazwą Enterprise Integration Patterns (EIP).

Celem szkolenia jest zaznajomienie uczestników z wzorcami EIP, na przykładzie Spring Integration, projektu rozwijanego przez społeczność Spring Source, który stanowi naturalne rozszerzenie znanej i popularnej platformy Spring Framework.

Podczas szkolenia zostaną przedstawione metody realizacji wybranych scenariuszy w oparciu o wzorce EIP przy pomocy Spring Integration. Wybrane scenariusze powstały w oparciu o rzeczywiste projekty, w których brali udział trenerzy prowadzący szkolenie.

Full training program can be found here.

Prezentacja:

I ty też możesz mieć swoje dane w cache

Język: PL

Tysiące użytkowników, miliony zapytań HTTP, miliardy odwołań do bazy danych, dziesiątki tysięcy osobogodzin inwestowanych przez firmy na optymalizacje aplikacji webowych, miliony dolarów (czy też euro) wydawanych na infrastrukturę, wszystko to po aby nasz system zapewniał użytkownikom odpowiedni komfort pracy i zadowalający czas odpowiedzi.

I gdy już wszystkie optymalizacje zapytań do bazy danych zostaną zastosowane, indeksy wypolerowane na wysoki połysk, czasowa złożoność obliczeniowa wszystkich metod będzie dążyć do O(1), a system dalej nie będzie spełnił wyśrubowanych warunków SLA, zawsze pozostaje wyprawa na “ostatni przylądek dobrej nadziei”, czyli pełne niebezpieczeństw i ekscytujących przygód krainy, gdzie wasze dane będą na was czekać w ultra wydajnych, skalowalnych i stabilnych serwerach cache.

Chciałbym was, drodzy słuchacze, łagodnie wprowadzić w świat cache. Cache dla aplikacji webowych, opowiedzieć o stosowanych topologiach, wykorzystaniach cache w poszczególnych warstwach aplikacji, świat algorytmów “cache eviction”, rozproszonych serwerów cache (i “data grids”) oraz znanych i też przemilczanych “sekretów” i problemów, z którymi się spotkacie podczas implementacji cache w waszym systemie. Wszystko z wykorzystaniem takich rozwiązań jak memcached, redis, infinispan i ehcache. • jdd

Organizer:

Platinum Sponsor:

 • Luxoft

Gold Sponsors:

Silver Sponsors:

Sponsors:

Sponsor JDD Afterparty:

Media Partners:

 • Teetbee
 • Kariera PLUS
 • Programosy
 • KSUG
 • helion
 • Polish JUG
 • Poznan JUG
 • SDJ
 • naukaJavy.pl
 • pcfoster
 • pcfoster
 • pcfoster